„Rak to się leczy!”

W piątek 5 lipca odbyła się inauguracja aplikacji „Piersiobadacze”. Maciej Janachowski, Przemysław Saleta, Tomasz Puzon, Radosław Majdan i Jacek Stachursky wzięli udział w akcji „Rak. To się leczy!” – pokazują kobietom jak mają prawidłowo badać swoje piersi. Pomysłodawcy przekonują, że rak nie jest groźny, wystarczy się badać. Profilaktyka jest najważniejsza, a impreza z okazji Światowego Dnia Łapania za Biust udała się całkiem dobrze!Wcześniej widziałam kilka spotów reklamujących akcję. Nie zainteresowałam się nimi bardziej czy mniej. Ot obejrzałam, przyjęłam do wiadomości i już. Potem usłyszałam, że Katie Melua wspiera kampanię społeczną „Rak. To się leczy!”. Do czasu aż dostałam zaproszenie na imprezę z okazji uruchomienia aplikacji komórkowo-tabletowej, gdzie pięciu (podobno przystojnych mężczyzn – to już według gustu:)) instruuje kobiety jak powinny prawidłowo badać piersi. Ciekawy pomysł, momentami zabawne są te filmiki. Czy warto je obejrzeć, ściągnąć i według instruktarzu postępować?

Ja uważam, że warto. Im więcej będziemy mówić o profilaktyce, wizytach u lekarza i kontrolach, tym większa szansa, że rak nie będzie ciągle wygrywać. To my mamy z nim walczyć i te bitwę zwyciężać! Miałam już wiele okazji by się z nim spotkać… R. ciągle wokół mnie się kręci – w rodzinie, dotyka przyjaciół i znajomych bliższych, dalszych… Osacza nas. Czasami mam wrażenie, że jest już wszędzie!

Klub Space w Warszawie i party tylko dla kobiet. Paru mężczyzn też było, ale o tym cicho sza! Program zapowiadał się ciekawie… Koncerty znanych i lubianych – wykonawców dokładnie czterech. Zacznę od tych, którzy „przyciągali” mnie mocno, a skończę na tych, którzy po prostu byli: Zakopower, Stachursky, Trash i Radosław Majdan oraz Tomasz Karolak i… jego Pączki w Tłuszczu.
Zaczęło się od Karolaka i jego przyjaciela Pączka. Powiem Wam szczerze… Bez komentarza ;) Filmik, który Wam wstawiam na dole powie Wam wszystko, jeśli chodzi o śpiewanie Tomasza Karolaka… Brak słów, to mało by wyrazić to co czułam go słuchając ;) Kolejnym wykonawcą był Jacek Stachursky. Śpiewał, a nie jęczał. Miał kontakt z publicznością i dał czadu! Nie ma go w skrócie filmowym… Bo tańcowałam :) Był naprawdę fajny, kobietki cudnie się bawiły, poskakały, pośpiewały i uchichały.


Według mnie gwiazda wieczoru – Zakopower. Mają w sobie magię, osobiście uważam, że taką namacalną. Pełna ekipa muzyków, którzy grali!, śpiewali, tańczyli i dawali moc! Ja chcę znów ją poczuć!!! Byli faktycznie cudowni… Zaczęli tak w ich klimacie – nostalgicznie i ciężkawo jak na rozemocjonowane kobitki po popowo-discopolowym Stachurskim. Ale potem dali czadu! Znane hity na żywo są jeszcze lepsze! Dźwięk instrumentów brzmiał w uszach jeszcze długi czas… Dziękuję organizatorom, że Bułeckę z Ekipą zaprosili! Świetna decyzja! Na koniec był Radzio (jak zapowiedział Tomasz Kammel) Majdan oraz jego zespół Trash. Ciężkie brzmienia, rock, gitary i Majdan znający trzy akordy gitarowe – bezcenne :) Zwiałam po drugiej piosence, bo… musiałam rano wstać, a i tak północ dawno minęła.

Podsumowując impreza całkiem udana, gdyby nie wtopa Karolaka. Powinien poważnie się nad sobą zastanowić :) Polecam mój amatorski filmik i jego wypociny… Dobrze, że to krótko nagrałam, bo w rzeczywistości miało się wrażenie, że trwa to wiecznie! Kampania jest ciekawa, może się udać… ING Bank i „Rak. To się leczy” – trzymam kciuki za Was. Powinno się udać jak po drodze nie zbłądzicie. Relacje z zabawy poniżej, przepraszam, że bez dwóch wykonawców. Ale jeden był tak dobry, że nie miałam czasu kręcić, bo balowałam, a drugi… Bo był ostatni ;) Kto ma ochotę poczytać więcej o akcji i chce ściągnąć aplikację z filmikiem pokazującym jak badać piersi odsyłam do dwóch przydatnych stron: www.rak.tosieleczy.pl i www.ingzycie.pl/piersibadacze.

PS Podoba Wam się taka kampania? Poczytałam trochę komentarzy… Niektóre są okropne! Np. że prostatę będzie reklamować Cichopek i Kożuchowska… A po co te stereotypy? Mężczyznę może bardziej nakłonić dziewczynę do badania. Bo jak podkreślali pomysłodawcy i gwiazdy biorące udział w akcji: „Mężczyźni kochają nasze piersi, nawet bardziej niż my same”. Owszem, pomysł jest żywcem ściągnięty z Anglii (dobrze, że ING i Fundacja się do tego przyznają), ale żeby wspomóc i przeciwdziałać tak straszliwej, niszczącej, bolącej chorobie uważam, że można sobie darować takie opinie. Facet się bada? Niewiarygodne. A przecież raka sutka mogą mieć także mężczyźni, więc… Zachęcam :)

, , , ,

Komentarze

1 komentarzy:

  1. Akurat dzisiaj w telewizji widziałem reklamę z Majdanem i... cóż, to dobry pomysł. Wciąż wiele kobiet twierdzi, że "to jej nie dotyczy", a jednak na raka coraz więcej osób zapada. I warto właśnie podkreślić, że coraz częściej "rak to nie wyrok" i trzeba oraz warto o tym mówić.

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdy komentarz. Będę wdzięczna za pochwały i krytykę.
Pozdrawiam!
Magda